5 nejčastějších mýtů o plešatosti a vypadávání vlasů vyvrací Roman Zástěra ze SMP Clinic Praha

Setkáme-li se v našem životě s nějakým problémem, obvykle se pokoušíme najít příčinu. Znát příčinu nás jaksi uklidňuje, dává nám to určitou iluzi, že některé věci můžeme kontrolovat a změnit vlastním jednáním. V některých případech je to jistě pravda, avšak konkrétně o ztrátě vlasů koluje spousta mýtů, které nám v řešení příliš nepomohou. Pravdou totiž je, že hlavní roli zde hrají faktory, které vůbec nemáme šanci ovlivnit, maximálně můžeme lehce přispět lepší prevencí a péčí, říká Roman Zástěra, zkušený profesionál ze SMP Clinic Praha. A co se tedy vlastně nejvíc říká?

  1. Vypadávání způsobuje šampon a další vlasové produkty

Netvrdíme, že je dobré si na vlasy aplikovat cokoli a v jakémkoli množství, ale trvalou plešatost a intenzivní vypadávání vlasů vám žádný přípravek nezpůsobí. Bohužel není pravdou ani opačná teorie, tedy to, že zázračné vodičky a šampony vám vlasy zase vrátí zpět. Částečné zlepšení kvality, lesku či pomoc s mastnými vlasy ano, avšak o moc více nečekejte.

  1. Na vině je stres, špatná strava či těhotenství

Výše uvedené a další vnější faktory mohou mít na svědomí dočasné vypadání vlasů či zhoršení jejich kvality, ale natrvalo vás kštice rozhodně nezbaví. Tělo má schopnost se z nedostatku či nepohody velmi rychle dostat a regenerovat, pokud nejde o příčinu, kterou samo prostě řešit neumí. A takovou příčinou je například genetika, kterou zkrátka ničím ošálit a ovlivnit nelze.

  1. Vlasy dědíme z matčiny strany

Nejmocnějším faktorem je skutečně skladba vašich genů, jak jsme již zmínili, nicméně ani jedna strana vaší rodiny nemá na vaše vlasy větší vliv než ta druhá. Hustotu, kvalitu a tendence k vypadávání vlasů tak můžete zdědit prakticky po kterémkoli blízkém předkovi. Dědění vlasů po mamince je pouhou, dlouho tradovanou, pověrou. Kromě toho u mužů jsou zákonitosti v této oblasti poněkud odlišné než u žen.

  1. Plešatí muži mají více testosteronu

Ani tento mýtus není pravdivý. Vaše mužnost s vašimi vlasovými vyhlídkami vůbec nijak nesouvisí. Pozitivní však je, že tento bod je zmiňován také v souvislosti s tím, že plešatí muži jsou pro ženy zkrátka přitažliví a sexy, byť sami mívají z holých míst na hlavě spíše nepříjemné pocity spojené se smutkem ze stárnutí. Pokud však pleš umíte nosit, nemusíte se zjevně v žádném případě bát nedostatku ženské pozornosti.

  1. Opětovnému růstu pomohou vitaminy

Platí téměř totéž, co u shora uvedených přípravků proti ztrátě vlasů. S jedním rozdílem, a to tím, že pokud ztrácíte vlasy vlivem nedostatku konkrétního vitaminu, pak jeho doplněním můžete tento efekt zvrátit. To se ale stává v minimálním počtu případů – obvykle se spíš využívá různých reklamních tahů k tomu, aby se prodaly různé kombinace a mixy vitaminů „pro obnovu vlasů“. Vitaminy tedy berte jen v případě, že vám to dává smysl i z jiného důvodu.

Řešení problému s vypadáváním, řídnutím nebo celkovou ztrátou vlasů je SMP mikropigmentace vlasů, nebo-li tetování vlasů. Opticky dodává vzhled čerstvě ostříhaných vlasů nebo dokonale prohušťuje stávající vlasový porost. Svěřte se do rukou profesionálů ze SMP Clinic Praha a SMP Clinic Tábor a objednejte se na nezávaznou konzultaci.

SMP Clinic Praha získala mnoho pozitivních recenzí a referencí u svých zákazníků. Profesionální přístup a skvělé výsledky práce Romana Zástěry tak pomohli vytvořit nejlepší místo pro SMP služby a řešit tak problémy klientů pomocí mikropigmentace vlasů.

Více informací na webu: www.smpclinic.cz