Co vše Vás čeká při prodeji osobního automobilu poradí Miroslav Bobok z Auto BB s.r.o. v Benešově

Pokud máte zájemce na koupi Vašeho osobního vozidla, se kterým se dohodnete na prodeji začínátím celá řada administrativních úkolů, které musíte splnit, říká známý prodejce vozidel Miroslav Bobok z Auto BB Benešov

Přečtěte si přehledně v krocích jeho tipy jako zkušeného odborníka s více jak 20ti letou praxí v prodeji a nákupu vozidel.

1) Sepište smlouvu

Podle zákona to sice není vysloveně nutné, raději  si však vždy sepište s kupcem smlouvu písemně. A to i když se jedná třeba o Vašeho kamaráda. Nikdy nevíte, co budete muset do budoucna řešit. Na internetu najdete celou řadu vzorů smluv ke stažení.

Každá smlouva by měla obsahovat:

 • informace o prodávajícím i kupujícím (jméno příjmení, datum narození, adresa),
 • informace o autě (ideálně SPZ, VIN i číslo velkého techničáku)
 • prohlášení prodávajícího, že auto je jeho a nikdo jiný k němu nemá nároky ani pohledávky,
 • výpis případných závad (tady je potřeba vše podrobně vypsat, protože jako prodávající odpovídáte za skryté vady, o kterých jste kupujícímu neřekli),
 • cena za koupi i to, jak peníze kupující zaplatí,
 • datum uzavření smlouvy a podpisy prodávajícího a kupujícího.

2) Zajeďte na evidenční kontrolu

Protokol o evidenční kontrole je potřeba kvůli přepisu auta na nového majitele. Na kontrolu můžete zajet i před podpisem smlouvy, ale pamatujte, že má platnost jen 30 dnů. Na kontrolu můžete zajet vy nebo kupující.

3) Přepište auto na Dopravním odboru

Do 10 pracovních dnů od uzavření smlouvy pak musíte zajistit přepis auta na nového majitele. Pokud to nestihnete, hrozí vám pokuta až 50 000 Kč.

Auto přepíšete na jakémkoliv dopravním odboru. Ideální situací je, když na úřad zajdete společně s kupujícím. Pozor také na to, že necháte auto odhlásit kupujícího na základě vaší plné moci. Nemáte totiž jistotu, že to skutečně udělá a vám pak bude hrozit pokuta a současně byste měli jako stále platný majitel vozidla mít sjednané povinné ručení.

Můžete se ale domluvit tak, že plnou moc vám dá kupující, kterého jako nového majitele auta přihlásíte vy.

Co si přinést k přepisu vozidla:

 • malý a velký techničák,
 • kupní smlouvu,
 • protokol o evidenční kontrole,
 • zelenou kartu,
 • občanku nebo pas,
 • úředně ověřenou plnou moc, pokud je potřeba.

4) Zrušte povinné a havarijní pojištění

Až auto prodáte, nezapomeňte zrušit povinné ručení, případě havarijní pojištění. Kupující má pak povinnost sjednat si nové pojištění. Ideálně od doby, kdy auto podle smlouvy koupil, jinak se vystavuje sankci se strany Kanceláře pojistitelů.

Nejednoduší je však svěřit všechny starosti s prodejem osobního automobilu do rukou profesionálů z Auto BB s.r.o. v Benešově.

Auto BB s.r.o. Vám zajistí bezproblémový prodej Vašeho vozidla buď formou výkupu vozidel za hotové nebo formou komisního prodeje. Odpadnou Vám tím veškeré starosti s přípravou vozidla na prodej, inzercí a jednání s případnými kupci a to se přeci v dnešní uspěchané době určitě vyplatí. 

Jako osvědčený prodejce také zajistíme případným zájemcům prodej vozidla na splátky přes některou z renomovaných finančních společností a to i bez hotovosti předem. Prodej vozidel na splátky nebo formou úvěru je dnes velmi vyhledávaný, dodává Miroslav Bobok.

Prodejce vozidel Auto BB s.r.o. najdete na adrese:

Křižíkova 2411, 256 01 Benešov

Tel: 608 111 111 , 608 777 777

webové stránky: www.autobb.cz