Meta prodává platformu Giphy firmě Shutterstock za 53 milionů dolarů

Americká internetová společnost Meta Platforms se dohodla na prodeji platformy pro animované obrázky Giphy firmě Shutterstock za 53 milionů dolarů (zhruba 1,2 miliardy korun). Informovala o tom firma Shutterstock v tiskové zprávě. Společnost Meta koupila platformu Giphy v květnu 2020. Britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy však následně kvůli obavám z narušení hospodářské soutěže nařídil, aby Meta platformu prodala.

Společnost Meta nesdělila, kolik v roce 2020 za převzetí platformy Giphy zaplatila. Podle zpráv médií nicméně hodnota transakce přesahovala 300 milionů dolarů (podle současného kurzu zhruba 6,6 miliardy korun). Giphy provozuje knihovnu animovaných obrázků ve formátu GIF. Databáze animovaných obrázků a krátkých videí GIF si mezi uživateli získala značnou oblibu. Často je vkládají do textových zpráv na svých mobilních telefonech nebo posílají jen tak pro pobavení.

Společnost Shutterstock provozuje rozsáhlou databázi fotografií, která slouží primárně pro profesionální marketingové a reklamní využití. Firma uvedla, že díky převzetí Giphy osloví širší okruh uživatelů. Společnost Meta je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp.