Společnost EIG dokončila akvizici 25% podílu z celého globálního podnikání Repsolu

Firma Breakwater Energy ze společnosti EIG získává podíl za 4,8 miliardy USD

Společnost EIG, přední institucionální investor v sektorech globální energie a infrastruktury, dnes oznámila dokončení akvizice 25% kapitálové účasti ve firmě Repsol Upstream, nově utvořeném podniku pro průzkum a výrobu uhlíkatých paliv zahrnující celé globální podnikání společnosti Repsol v průzkumu a počáteční výrobní fázi zpracování ropy a plynu.

Breakwater Energy, společností EIG plně vlastněná dceřiná firma, získala 25% kapitálovou účast ve firmě Repsol Upstream za celkovou úplatu přibližně 4,8 miliardy USD včetně závazků a společnost Repsol drží zbývajících 75 %.

Repsol Upstream vlastní a provozuje globálně diverzifikované portfolio aktiv v počáteční výrobní fázi zpracování ropy a plynu, což představuje z více než 600.000 boe/d (barelů ekvivalentu ropy denně) a činnost v 15 zemích včetně Spojených států. Portfolio vytváří významný objem volných peněžních prostředků, což by mělo podporovat významné dividendy a přitom zároveň udržovat relativně nízkou uhlíkovou intenzitu oproti obdobným firmám. Jak Repsol, tak EIG předvídají možnou registraci podniku ve Spojených státech od roku 2026 za předpokladu příznivých tržních podmínek.